Tribe Common - en to fi translation catalogue (219 entries)

en: Filter Bar
fi: Suodatinvalikko

en:  and
fi:  ja

en: South Carolina
fi: Etelä-Carolina

en: South Dakota
fi: Etelä-Dakota

en: Free
fi: Vapaa

en: Community Events
fi: Yhteisötapahtumat

en: View
fi: Katso

en: Date Format Settings
fi: Päivämäärän muotoilun asetukset

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
fi: <p>Seuraavat kolme kenttää hyväksyvät php date() funktiolla tehdyt päivämäärän muotoiluasetukset. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Opi täältä kuinka tehdään omat päivämäärän muotoiluasetukset</a>.</p>

en: Datepicker Date Format
fi: Päivämäärän valinnan muotoilu

en: Select the date format to use in datepickers
fi: Valitse muotoilu, jota käytetään päivämäärää valittaessa

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
fi: Etsitkö lisätoimintoja kuten toistuvia tapahtumia, lisätietokenttiä, yhteisöllisiä tapahtumia, lipunmyyntiä ja paljon muuta?

en: Check out the available add-ons
fi: Tutustu tarjolla oleviin lisäosiin

en: We hope our plugin is helping you out.
fi: Toivomme lisäosamme auttavan sinua.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: See an example of the link
fi: Katso esimerkki linkistä

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
fi: Ajatteletko, "Vau, tämä lisäosa on hämmästyttävä! Minun pitäisi kiittää Modern Tribea kovasta työstä."? Suurin kiitos on kertoa meistä. Lisää pieni The Events Calendar -projektin tekstilinkki kalenterin alareunaan.

en: Show The Events Calendar link
fi: Näytä The Events Calendar -linkki

en: Debug mode
fi: Debug-tila

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
fi: Ota tämä asetus käyttöön tallentaaksesi debug-tietoja. Oletuksena tiedot kirjatuvat palvelimelle PHP:n virhelokiin. Jos haluat nähdä lokeja selaimessasi, suosittelemme, että asennat %s, ja etsit "Tribe"-välilehden debug-tiedoista.

en: Debug Bar Plugin
fi: Debug Bar -lisäosa

en: You need to upgrade!
fi: Sinun täytyy päivittää!

en: You are up to date!
fi: Olet ajan tasalla!

en: Wallis And Futuna Islands
fi: Wallis ja Futuna

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: Yemen
fi: Jemen

en: Zambia
fi: Sambia

en: California
fi: Kalifornia

en: Hawaii
fi: Havaiji

en: More...
fi: Lue lisää...

en: Latest Version:
fi: Uusin versio:

en: Requires:
fi: Vaatii:

en: Premium Add-Ons
fi: Maksulliset lisäosat

en: News and Tutorials
fi: Uutiset ja Oppaat

en: Network Settings
fi: Verkkoasetukset

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
fi: Täällä voit muokata Modern Triben The Events Calendarin verkkoasetuksia.

en: Hide the following settings tabs on every site:
fi: Piilota seuraavat asetusten välilehdet jokaisella sivustolla:

en: Bosnia And Herzegowina
fi: Bosnia-Hertsegovina

en: Event Add-Ons
fi: Tapahtuma-lisäosat

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
fi: Tämän kalenterin voimalähteenä toimii The Events Calendar.

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Indian Ocean Territory
fi: Brittiläinen Intian valtameren alue

en: Invalid field type specified
fi: Virheellinen kentän tyyppi

en: Brunei Darussalam
fi: Brunei

en: No radio options specified
fi: Ei valintanapin asetuksia määritettynä

en: No checkbox options specified
fi: Ei valintaruudun asetuksia määritettynä

en: No select options specified
fi: Ei monivalinnan asetuksia määritettynä

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: General
fi: Yleinen

en: Canada
fi: Kanada

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikkalainen tasavalta

en: China
fi: Kiina

en: Christmas Island
fi: Joulusaari

en: Cocos (Keeling) Islands
fi: Kookossaaret

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Comoros
fi: Komorit

en: Congo
fi: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of The
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
fi: Kroatia (paikallinen nimi: Hrvatska)

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tšekki

en: Denmark
fi: Tanska

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Egypt
fi: Egypti

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Falkland Islands (Malvinas)
fi: Falklandin saaret (Malvinas)

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Fiji
fi: Fidži

en: Finland
fi: Suomi

en: France
fi: Ranska

en: France, Metropolitan
fi: Ranska, Metropolitan

en: French Guiana
fi: Ranskan Guayana

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: French Polynesia
fi: Ranskan Polynesia

en: French Southern Territories
fi: Ranskan eteläiset alueet

en: Germany
fi: Saksa

en: Events
fi: tapahtumat

en: Greece
fi: Kreikka

en: Greenland
fi: Grönlanti

en: Guadeloupe
fi: Guadeloupen

en: Heard And Mc Donald Islands
fi: Heard ja McDonaldinsaaret

en: Holy See (Vatican City State)
fi: Pyhä istuin (Vatikaanivaltio)

en: Licenses
fi: Lisenssit

en: Display
fi: Näyttäminen

en: Help
fi: Apua

en: Hungary
fi: Unkari

en: Iceland
fi: Islanti

en: India
fi: Intia

en: Iran (Islamic Republic Of)
fi: Iran (islamilainen tasavalta)

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Kiribati
fi: Kiribatin

en: Korea, Democratic People's Republic Of
fi: Korean demokraattinen kansantasavalta

en: Korea, Republic Of
fi: Korean tasavalta

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Lao People's Democratic Republic
fi: Laosin demokraattinen kansantasavalta

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia, Federated States Of
fi: Mikronesian liittovaltio

en: Moldova, Republic Of
fi: Moldova

en: Next
fi: Seuraava

en: Prev
fi: Edellinen

en: Today
fi: Tänään

en: Done
fi: Tehty

en: Network
fi: Verkko

en: Morocco
fi: Marokko

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Netherlands
fi: Alankomaat

en: Netherlands Antilles
fi: Alankomaiden Antillit

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Norfolk Island
fi: Norfolkinsaari

en: Northern Mariana Islands
fi: Pohjois-Mariaanien liittovaltio

en: Norway
fi: Norja

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: Poland
fi: Puola

en: A valid license key is required for support and updates
fi: Voimassa oleva lisenssiavain vaaditaan tukea ja päivityksiä varten.

en: Portugal
fi: Portugali

en: License key(s) updated.
fi: Lisenssiavain/avaimet päivitetty.

en: Sorry, key validation server is not available.
fi: Pahoittelemme, validointiavaimen vahvistusserveri ei ole saatavilla.

en: Russian Federation
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: Valid Key! Expires on %s
fi: Lisenssiavain kelvollinen! Erääntyy %s

en: Saint Kitts And Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Vincent And The Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Events Settings
fi: Tapahtumien asetukset

en: %s Settings
fi: %s asetukset

en: You've requested a non-existent tab.
fi: Välilehteä ei ole olemassa.

en: Sao Tome And Principe
fi: Sao Tome ja Principe

en: You don't have permission to do that.
fi: Sinulla ei ole lupaa tehdä tätä.

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: The request was sent insecurely.
fi: Pyyntö lähetettiin suojaamattomana.

en: The request wasn't sent from this tab.
fi: Pyyntöä ei lähetetty tältä välilehdeltä.

en: Your form had the following errors:
fi: Lomakkeessa oli seuraavat virheet:

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: None of your settings were saved. Please try again.
fi: Asetuksia ei tallennettu. Ole hyvä ja yritä uudelleen.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
fi[0]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.
fi[1]: Edellä olevaa asetusta ei tallennettu. Muiden asetusten tallennus onnistui.

en: There are no fields setup for this tab yet.
fi: Tällä välilehdellä ei ole vielä kenttiä.

en: Slovakia (Slovak Republic)
fi: Slovakia

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: System Information
fi: Järjestelmäinformaatio

en: Unknown or not set
fi: Tuntematon tai määrittelemätön

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South Georgia, South Sandwich Islands
fi: Etelä-Georgia, Eteläiset Sandwichsaaret

en: Spain
fi: Espanja

en: St. Pierre And Miquelon
fi: St. Pierre ja Miquelon

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
fi: Huippuvuoret ja Jan Mayen

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syrian Arab Republic
fi: Syyria

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tanzania, United Republic Of
fi: Tansania

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Trinidad And Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks And Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Iso-Britannia

en: United States Minor Outlying Islands
fi: Yhdysvaltain pienet erillissaaret

en: Viet Nam
fi: Vietnam

en: Virgin Islands (British)
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Virgin Islands (U.S.)
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Invalid or incomplete field passed
fi: Virheellinen tai puutteellinen kenttä syötetty

en: Field ID:
fi: Kentän ID:

en: Non-existant field validation function passed
fi: Olematon kenttävalidointifunktio annettu

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
fi: funktion nimellä:

en: %s must contain numbers and letters only
fi: %s saa sisältää vain numeroita ja kirjaimia

en: %s must contain numbers, letters and dots only
fi: %s saa sisältää vain numeroita, kirjaimia ja pisteitä

en: %s must be a positive number.
fi: %s täytyy olla positiivinen luku.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
fi: %s on oltava osoite-muotoa (numeroita, kirjaimia, väliviivoja ja alaviivoja).

en: %s must be a valid absolute URL.
fi: %s on oltava kelvollinen URL.

en: %s must have a value that's part of its options.
fi: %s on oltava arvo, joka on sen asetuksissa.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
fi: Kentän %s validointi epäonnistui, koska vertailuarvoa ei annettu

en: %s cannot be the same as %s.
fi: %s ei voi olla sama kuin %s .

en: %s cannot be a duplicate
fi: %s ei voi olla kaksoiskappale

en: %s must be a number or percentage.
fi: %s täytyy olla numero tai prosenttiluku.

en: %s must be a number between 0 and 21.
fi: %s täytyy olla numero väliltä 0 ja 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
fi: %s saa sisältää vain kirjaimia, numeroita, väliviivoja, heittomerkkejä ja välilyöntejä.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
fi: %s saa olla vain kirjaimia, välilyöntejä, heittomerkkejä ja viivoja.

en: %s must consist of 5 numbers.
fi: %s täytyy sisältää 5 numeroa.

en: %s must be a phone number.
fi: %s on oltava puhelinnumero.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
fi: Maaluettelossa tulee olla yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia.

en: Select a Country:
fi: Valitse maa:

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Antarctica
fi: Etelämanner

en: Antigua And Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Argentina
fi: Argentiina

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Austria
fi: Itävalta

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia
